Telc C1 Sınavı

C1 Düzeyinde Dil Kullanımı

Kendinizi akıcı ve spontane bir biçimde ifade edebilirsiniz. Konuşma dilinde kullanılan deyimleri anlayabilir, farklı üslupları bilinçli bir biçimde kullanabilirsiniz. Gramer yapılarını doğru kullanma becerinizi sürekli olarak yüksek tutabilirsiniz.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 35 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde veya başka bir günde yapılabilir.

telc – telc Deutsch C1

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

telc Deutsch C1 deneme sınavı sizi sınavın her detayı hakkında bilgilendirir. Bu dosyada cevap anahtarı ile komple bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca burada sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl değerlendirildiğini de görebilirsiniz.

Deneme sınavını ve bu sınava ait MP3 dosyaları buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deneme sınavının basılı sürümünü ve dinleme parçalarını bulabilirsiniz.

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim.

1. Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde C1 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

2. telc Deutsch C1 sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavı ve “Sınav Katılımcıları için Öneriler” dosyası size bu konuda yardımcı olacaktır.

Sertifikamı Almam Ne Kadar Sürer

Sertifikaların gelme süresi yaklaşık 4 ile 6 hafta sürmektedir.

Sınavı Tekrarlayabilirmiyim

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Yalnızca sözlü veya yalnızca yazılı sınavda başarısız olmanız halinde tüm sınavı tekrarlamak zorunda değilsiniz. Detaylı bilgi almak için sınav yönergesinin 5. maddesine bakınız.

Sınav Ücreti Ne Kadardır?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.