Telc B2 Sınavı

B2 Düzeyinde Dil Kullanımı

B2 düzeyinde kendinizi açık ve ayrıntılı bir biçimde ifade edebilirsiniz, görüşünüzü başarılı bir şekilde açıklayıp muhatabınızla çözümler geliştirebilirsiniz. Kendi uzmanlık alanınızda ve çoğu genel konularda geniş bir kelime dağarcığınız vardır. Gramer konusunda oldukça başarılısınızdır.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 2 saat 20 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde veya başka bir günde yapılabilir.

telc Deutsch B2

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

telc – telc Deutsch B2

telc Deutsch B2 deneme sınavı sizi sınavın her detayı hakkında bilgilendirir. Bu dosyada cevap anahtarı ile komple bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca burada sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl değerlendirildiğini de görebilirsiniz.

Deneme sınavını ve bu sınava ait MP3 dosyaları buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deneme sınavının basılı sürümünü ve dinleme parçalarını bulabilirsiniz.

 

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim.

1. Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde B2 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

2. telc Deutsch B2 sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavı size bu konuda yardımcı olacaktır.

B2 Sınavı Neden B1 Sınavından Daha Kısa Sürer

B2 sınavında dinleme metinleri yalnızca bir kez dinlenir, tekrarlanmaz.

Sertifikamı Almam Ne Kadar Sürer

Sertifikaların gelme süresi yaklaşık 4 ile 6 hafta sürmektedir.

Sınavı Tekrarlayabilirmiyim

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Yalnızca sözlü veya yalnızca yazılı sınavda başarısız olmanız halinde tüm sınavı tekrarlamak zorunda değilsiniz. Detaylı bilgi almak için sınav yönergesinin 5. maddesine bakınız.

Sınav Ücreti Ne Kadardır?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.