Telc B1 Sınavı

Almanca Telc B1 Sınav Formatı

B1 Düzeyinde Dil Kullanımı

B1 düzeyinde günlük hayatınızda, seyahatte ve sizi ilgilendiren konularda temel ve birbiriyle bağlantılı cümlelerle anlaşabilirsiniz. Yaşadıklarınızdan bahsedebilir, hedefler betimleyebilir ve bir fikri gerekçelendirebilirsiniz. En önemli gramer yapılarını genel olarak doğru kullanabilirsiniz.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 2 saat 30 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süresi bulunur. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde veya başka bir günde yapılabilir.

telc Deutsch B1

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

Zertifikat Deutsch / telc Deutsch B1 deneme sınavı sizi sınavın her detayı hakkında bilgilendirir. Bu dosyada cevap anahtarı ile komple bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca burada sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl değerlendirildiğini de görebilirsiniz.

Deneme sınavını ve bu sınava ait MP3 dosyaları buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deneme sınavının basılı sürümünü ve dinleme parçalarını bulabilirsiniz.

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim.

1. Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde B1 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

2. Zertifikat Deutsch / telc Deutsch B1 sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavı ve öğrenme hedefleri (Zertifikat Deutsch, Öğrenme Hedefleri ve Sınav Biçemi) size bu konuda yardımcı olacaktır.

Neden B1 Sınavı B2 Sınavından Daha Uzun Sürer

B1 sınavında bazı dinleme metinleri ikişer kez dinlenir.

Sertifikamı Almam Ne Kadar Sürer

Sertifikaların gelme süresi yaklaşık 4 ile 6 hafta sürmektedir.

Sınavı Tekrarlayabilirmiyim

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Yalnızca sözlü veya yalnızca yazılı sınavda başarısız olmanız halinde tüm sınavı tekrarlamak zorunda değilsiniz. Detaylı bilgi almak için sınav yönergesinin 5. maddesine bakınız.

Sınav Ücreti Ne Kadardır?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.