Telc A2 sınavı

A2 Düzeyinde Dil Kullanımı

A2 düzeyinde, günlük yaşamda en temel şekilde anlaşabilir ve kısa konuşmalar yapabilirsiniz. Temel gramer yapılarını doğru kullanabilirsiniz.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 70 dakika sürer. Genellikle yazılı sınavdan hemen sonra, bir ön hazırlık devresi olmadan sözlü sınav yapılır.

*Start Deutsch 2 Sınavı Goethe Enstitüsü ve telc gGmbH tarafından ortak geliştirilmiştir.

telc – telc Deutsch A2

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

telc Deutsch A2 deneme sınavı sizi sınavın her detayı hakkında bilgilendirir. Bu dosyada cevap anahtarı ile komple bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca burada sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl değerlendirildiğini de görebilirsiniz.

Deneme sınavını ve bu sınava ait MP3 dosyaları buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deneme sınavının basılı sürümünü ve dinleme parçalarını bulabilirsiniz.

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim.

1. Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde A2 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

2. telc Deutsch A2 sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Ne Zaman Sınav Olabilirim.

telc sınav merkeziniz sınavı herhangi bir tarihte düzenleyebilir. Sınav merkezinizden lütfen en yakın sınav tarihi hakkında bilgi alın. Zaman planlaması konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus, sınav merkezinin 30 gün önce sınav için telc’e başvurmak zorunda olmasıdır.

Sertifikamı Almam Ne Kadar Sürer

Sertifikaların gelme süresi yaklaşık 4 ile 6 hafta sürmektedir.

Sınavı Tekrarlayabilirmiyim

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. A2 düzeyinde yazılı ve sözlü olmak üzere tüm sınavı tekrarlamanız gerekmektedir.

Sınav Ücreti Ne Kadardır?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.