Almanca A1 Kursu

NEDEN ALMANCA?

Yabancı dil öğrenmek istediğinizde en zoru hangi lisanı öğreneceğinize karar vermektir. Geleceğiniz hakkında karar verirken seçeceğiniz yabancı dil veya diller hayatınızda pek çok şans kapısını da size açacaktır.

Eğer mesleğinizde kullanmak istiyorsanız; Almanca tavsiye edeceğimiz yabancı dillerin başında gelmektedir. Çünkü Türkiye İstatistik Kurumu 2010 yılı verilerine göre Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkelerin sıralamasında büyük bir farkla birinci sırada Almanya yer alır. İthalatta da Rusya’nın ardından ikinci sıradadır.

Bunun dışında Almanca Avrupa ülkelerinde en çok konuşulan anadildir. Bu ülkelerden bazıları:

Almanya, Avusturya, İsviçre, Lichtenstein, Lüxemburg, Doğu Belçika, Süd Tirol, Fransa’nın doğusu Elsas, ayrıca Afrika’da Nambia.

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız Almanya, Avusturya ve İsviçre üniversiteleri dünya sıralamalarında sayılı okullar arasındadır.

O ülkelerde okumasanız bile akademik anlamda Almanca konuşulan ülkelerdeki teknolojik, sosyal ve bilimsel yayınları takip ederek akademik kariyerinizde rakiplerinizin bir adım önüne geçme şansınız var.

GENEL ALMANCA

Almanca dilini hayatın her bölümünde kullanmak istiyorsanız Genel Almanca kursu sizin için idealdir.

Avrupa dil komisyonunun belirlediği çerçevede eğitim verilir ve Türkiye’deki kurslardan farklı bir kur sistemi uygulanır. Almanca eğitimleri sayesinde tüm dünyada kabul edilen seviyede Almanca öğrenebilir ve Avrupa Birliği sınırlarında ve tüm ülkelerde kullanabileceğiniz sertifika sınavlarına katılabilirsiniz.

GENEL ALMANCA KURSU SEVİYELERİ

Avrupa Dil Komsiyonun kabul ettiği Almanca seviye tablosu – Gemeinsamer Europäischer Referenzrahmen für Deutsch

Niveau: A1.1Niveau: A1.(Niveau: seviye) Basit düzeyde cümleleri anlayabilir, kendisi hakkında genel bilgi verebilir. Başka birinden bir şeyler rica edebilir. Başka tanıdıklarını ve sahip olduklarını kısa cümlelerle anlatabilir.Sınavlar: Fit in Deutsch A1, Start Deutsch 1, KID 1, SKN
Niveau: A2.1Niveau: A2.2 Aileye, çevresine, okul ve işe dair cümleleri anlayabilir, günlük hayatta rutin konularda bilgi alışverişi yapabilir, geçmişi hakkında bilgi verebilir ve gelecekten beklentilerini anlatabilir.Sınavlar: Fit in Deutsch 2, Start Deutsch 2, KID 2, Grundstufe Deutsch
Niveau: B1.1Niveau: B1.2 İş, okul, boş zaman, seyahat vs. konularda genel konuşmaları anlar. Rüyaları, ümitleri, beklentileri hakkında bilgi verebilir ve anlayabilir. Tek başına zorluk çekmeden Almanca konuşulan ülkelerde hareket edebilir.Sınavlar: Zertifikat B1, usw.
Niveau: B2.1Niveau: B2.2 Daha karmaşık yazıları okuyup anlayabilir, farklı branşlarda kelime bilgisi artmıştır. Anadili Almanca olan birisiyle rahatlıkla aktüel konularda konuşup bir çok şeyi anlatırken kıyaslamalar yaparak detaylı ifade edebilir.Sınavlar: Mittelstufe Deutsch, Zertifikat Deutsch für den Beruf, Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang Stufe 1, Zertifikat B2, usw.
Niveau: C1Niveau: C2 Günlük hayatta ve mesleğinde Almanca kelimeleri düşünmesine gerek kalmadan aniden hissettiklerini ifade edebilir, karmaşık ve çok uzun parçaları okuyup anlayabilir. İleri seviyedir.Sınavlar: ): Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, ve diğer OberstufenprüfungenAnadili seviyesine yakındır.

 

A – Elementare Sprachverwendung (A1 und A2)

B – Selbstständige Sprachverwendung (B1 und B2)

C – Kompetente Sprachverwendung (C1: fortgeschrittenes Kompetenzniveau;

C2: nahezu muttersprachliche Sprachbeherrschung)

NE KADAR ZAMANDA ALMANCA KONUŞABİLİRİM?

Almanca kursunda ilk kurdan itibaren konuşma ve duyduğunu anlamaya yönelik eğitim verildiğinden öğrendiğiniz her konu ile ilgili konuşma yapabileceksiniz. Özellikle ilk üç kuru bitirdikten sonra günlük hayatta, okulda ve iş yerinde kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz, aynı zamanda söylediğiniz her şeyi okuyup yazabilirsiniz.

Televizyon’da Almanca yayınları izleyerek konuşulan konuyu anlayabilir ve Almancayı anadili olarak konuşan birisiyle anlaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra okul hayatınızda da Almanca derslerinde sınavlarda zorlanmadan başarılı olabilirsiniz.