ALMANCA YDS KAMPI

osym

ALMANCA YDS KAMPIMIZ 21 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE BAŞLIYOR.

Doktora ve doçentlik başvurusu için gerekli olan yabancı dil sınavını sorun olmaktan çıkarıyoruz. Kurumumuzun İstanbul’da yapmakta olduğu TELC B2 ve C1 sınavları, YÖK tarafından eşdeğerlik tanınarak,YDS Almanca Eşdeğerlik Listesi’ne alınmış ve (KPDS/ÜDS) B2 sınavı YDS 60, C1 ise 80 puan olarak kabul edilmiştir.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/GENEL/EsdegerlikTablosu29012016.pdf

Almanca Sınavları KPDS-ÜDS-YDS Eşdeğerliği Almanca için eşdeğerliği kabul edilen TELC Deutsch,  sınavlarının eşdeğer olduğu KPDS-ÜDS-YDS puanları, sırası ile Tablo 5, 6, 7’ de verilmiştir.

Tablo 5. Eşdeğer Kabul Edilen Almanca Sınavı TELC Deutsch

Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri

KPDS-ÜDS-YDS Puanı

B2 60
C1 80

TELC Sertifikaları Türkiye, tüm Avrupa ülkeleri ve Erasmus programlarında geçerlidir.

1968 yılında kurulan ve merkezi Frankfurt’tan dünyaya açılan TELC’ in 20 Avrupa ülkesinde ve Çin’de olmak üzere 3.000 lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır.

TELC tek elden 10 değişik dilde ve beş farklı seviyede sınav ve sertifika sunan tek kuruluştur. Sunduğu diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Türkçe, Arapça, Portekizce ve Çekçe’dir. telc sınavları, Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages – CEFR) uygunluğunu garanti eder.

Geçmişte İngilizce veya Almanca ya da diğer dillerle ilgilenenler, dil eğitimi almamış olanlar, önyargılarınızdan ve korkularınızdan kurtulun Kurumumuzu ziyaret edin ya da telefon ile görüşmeyi tercih edin memnun kalacaksınız.

TELC B2 sınavı Almanca olmakla birlikte, (KPDS/ÜDS) YDS ‘ye yıllarca İngilizce hazırlanıp yıllarca geçemeyenler de Kurumumuzu tercih etmektedir. YDS sınavı ezbere dayalı olup, geçmek zor olduğu gibi, pratiğe yönelik bir faydası da bulunmamaktadır.

Eğitimler tecrübeli alanlarında uzman hocalarımız tarafından verilmekte ve sınavlar Kurumumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitimler sınıf olarak ya da seviyeye göre kişiye özel ders olarak da verilmektedir. Talep halinde hızlandırılmış eğitim uygulamaları da yapılmaktadır.

Sınavlar yaklaşık iki ayda bir yapılmakta olup, bu yönüyle sınav başvuruları kaçırılmamakta, avantaj sağlanmaktadır. Birçok akademisyen hocamız Kurumumuzu tercih ederek doktoraya girmiş ve doçentlik sınavına rahatlıkla başvurmuş ve doçent olmuştur.

 

Kurumumuz İstanbul Merkezli Almanya’dan yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

Alman Kitabevinin Anadolu yetkilisi olarak, tüm değerli kaynaklardan yararlanılmaktadır.

Alman Dil Derneği ile işbirliği içerisinde faaliyet yürütülmektedir.

AVRUPA DİL KÜLTÜR MERKEZİ ALMANCA YDS KAMPI
YDS ALMANCA KAMPI PROGRAMIMIZ AYDA 1 SEVİYE EĞİTİMLE A1-A2-B1-B2-C1 5 AYDA YDS ALMANCA DENKLİĞİ B2(60) PUAN C1 (80) PUAN AKADEMİK KARİYER İÇİN ÇOK ÖZEL FIRSATLAR GARANTİ EĞİTİM İLE ALMANCA YDS DENKLİĞİ