YDS KURSU

KADIKÖY YDS KURS BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

>> ALMANCA YDS KURS KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR <<

HIZLANDIRILMIŞ EĞİTİM METODUMUZLA

9 AYDA 5 SEVİYE GARANTİ EĞİTİM VE KESİN SONUÇ

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 • 4 ADET RESİM
 • DİPLOMA FOTOKOPİSİ
 • KİMLİK FOTOKOPİSİ

YDS SİNAVI İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ DETAYLAR artık KPDS ve ÜDS sınavları yapılmayacaktır.

Bu sınavların yerine YDS sınavı yapılacaktır.Bu nedenle 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS,TUS,DUS sınav yerleştirme işlemleri ile KPDS/ÜDS sonuçlarını kullanan adayların yabancı dil yeterliliğinin belirlenmesi için YDS sınavlarına girmeleri gerekmektedir.

YDS SINAVINA GİRİŞ ŞARTLARI VE SORUMLULUKLARINIZ

YDS SINAVINA GİRİŞ BELGESİ

Bu belge yalnız bu sınava giriş için kullanılır. Başka hiç bir sınava giriş için kullanılmaz.Sınava giriş belgesi renkli veya siyah-beyaz olabilir.Sınava giriş belgeniz olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Sınav günü belgenizi yanınızda bulundurmayı kesinlikle unutmayınız.

Sınava girerken bu sınava giriş belgenizle birlikte nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda soğuk damga basılı olmalı güncel bir fotoğraf ve Tc kimlik numaranızın yazılı olması gerekmektedir.

Pasaportunuzun süresi ve güncel fotoğrafınızın olması gereklidir.Sınava gireceğiniz binayı adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip sınav yerini görmeniz önemlidir.Sınava giriş belgenizde yazılı olan binadaki salondan başka bir yerde sınava giremezsiniz.

Kimlik kontrolü üst arama ve salona yerleştirme işlemleri için sınav saatinden 1 saat önce orada hazır bulunmanız önemlidir.

Sınav günü tüm elektronik eşyalar metal eşyalar yüzük vs sınav binasına sokulmayacaktır.Sınavda sade bir pet şişe ile su getirebilirsiniz.Kurşun kalem ,silgi ,kalemtıraş ÖSYM tarafından temin edileceğinden su dışında hiç bir araç yanınızda getirmeyiniz.Sınavdan ilk 15 dakika ve son 15 dakika çıkılmaz.110 ncu dakikadan sonra çıkabilir.

Sınav süresi 2.5 saat (150 dakika) ve 80 sorudur.

  ALMANCA YDS SINAVI BİZİMLE ÇOK KOLAY
  AKADEMİK KARİYER
  YABANCI DİL TAZMİNATI
  DOÇENTLİK
  HAZIRLIK ATLAMA VE YDS İSTENİLEN TÜM ALANLARDA BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

ÖSYM TARAFINDAN YILDA 2 KERE YAPILAN YDS SINAVLARINA BİZİMLE HER AY KATILMA ŞANSINIZ VARDIR.

Telc 1968 yılında Almanya’da kurulduğu günden bu yana dil sınavları geliştirmiş, değerlendirmiş ve üç milyonu aşkın kişiyi sertifikalandırmıştır. Zamanla merkezi Frankfurt’tan dünyaya açılan telc’in 20 Avrupa ülkesinde ve Çin’de olmak üzere 3.000 lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır.

telc tek elden 10 değişik dilde ve beş farklı seviyede sınav ve sertifika sunan tek kuruluştur. Sunduğu diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Türkçe, Arapça, Portekizce ve Çekçe’dir. telc sınavları, Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages – CEF) uygunluğunu garanti eder.

Sertifikalar tüm Avrupa ülkelerinde ve Erasmus programlarında geçerlidir.

telc Almanca sınavları YÖK ve ÖSYM tarafından tanınmış ve KPDS/ÜDS Almanca Eşdeğerlik Listesi’ne alınmıştır.

telc, Avrupa Dil Sınavı Sunucuları Birliği ALTE’nin (Association of Language Testers in Europe) tam üyesidir. ALTE’ye yalnızca yüksek standart ve kaliteyi sağlayabilen kuruluşlar tam üye olabilmektedir

Avrupa’nın önde gelen test sunucuları arasında yer alan telc Almanya Halk Eğitim Merkezleri Birliği’nin (DVV) bir kuruluşudur.

EŞDEĞER KABUL EDİLEN TELC DEUTSCH ALMANCA SINAVI

TELC DEUTSCH ÜDS/KPDS/YDS
TELC DEUTSCH B2 60
TELC DEUTSCH C1 80