ALMANCA YDS KURSU-YDS SİNAVİ

osym

EN YAKIN ALMANCA TELC SINAV TARİHİMİZ 29 HAZİRAN 2018

 SINAVA KATILIM ŞARTLARIMIZ

  • SINAV KATILIMCISI SINAV ÜCRETİNİ BANKA HESABIMIZA KENDİ İSMİ İLE YATIRIR.
  • ÖDEME DEKONTUNDA İSİM, SOYİSİM,SINAV TARİHİ VE YERİ YAZDIRILIR. 
  • SINAV GÜNÜ KİMLİĞİYLE VEYA PASAPORTU İLE SINAV YERİNDE SINAV SAATİNDE HAZIR BULUNUR.
  • SINAV GÜNÜ SINAV SAATİNDE HAZIR BULUNMAYAN KATILIMCILAR SINAVA ALINMAZ VE SINAV ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.    

  Doktora ve doçentlik başvurusu için gerekli olan yabancı dil sınavını sorun olmaktan çıkarıyoruz. Kurumumuzun İstanbul’da yapmakta olduğu TELC B2 ve C1 sınavları, YÖK tarafından eşdeğerlik tanınarak,YDS Almanca Eşdeğerlik Listesi’ne alınmış ve (KPDS/ÜDS) B2 sınavı YDS 60, C1 ise 80  puan olarak kabul edilmiştir.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/GENEL/EsdegerlikTablosu26022016.pdf

 Almanca Sınavları KPDS-ÜDS-YDS Eşdeğerliği Almanca için eşdeğerliği kabul edilen TELC Deutsch, Goethe Institut ve TestDaF sınavlarının eşdeğer olduğu KPDS-ÜDS-YDS puanları, sırası ile Tablo 5, 6, 7’ de verilmiştir.

Tablo 5. Eşdeğer Kabul Edilen Almanca Sınavı TELC Deutsch

Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri

KPDS-ÜDS-YDS Puanı

 B2  60
 C1  80

TELC Sertifikaları Türkiye, tüm Avrupa ülkeleri ve Erasmus programlarında geçerlidir.

         1968 yılında kurulan ve  merkezi Frankfurt’tan dünyaya açılan TELC’ in 20 Avrupa ülkesinde ve Çin’de olmak üzere 3.000 lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır.

         TELC tek elden 10 değişik dilde ve beş farklı seviyede sınav ve sertifika sunan tek kuruluştur. Sunduğu diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Türkçe, Arapça, Portekizce ve Çekçe’dir. telc sınavları, Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages – CEFR) uygunluğunu garanti eder.

         Geçmişte İngilizce veya Almanca ya da diğer dillerle ilgilenenler, dil eğitimi almamış olanlar, önyargılarınızdan ve korkularınızdan kurtulun Kurumumuzu ziyaret edin ya da telefon ile görüşmeyi tercih edin memnun kalacaksınız.

TELC B2 sınavı Almanca olmakla birlikte, (KPDS/ÜDS) YDS ‘ye yıllarca İngilizce hazırlanıp yıllarca geçemeyenler de Kurumumuzu tercih etmektedir. YDS sınavı ezbere dayalı olup, geçmek zor olduğu gibi, pratiğe yönelik bir faydası da bulunmamaktadır.

Eğitimler tecrübeli alanlarında uzman hocalarımız tarafından verilmekte ve sınavlar Kurumumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitimler sınıf olarak ya da seviyeye göre kişiye özel ders olarak da verilmektedir. Talep halinde hızlandırılmış eğitim uygulamaları da yapılmaktadır.

Sınavlar yaklaşık iki ayda bir yapılmakta olup, bu yönüyle sınav başvuruları kaçırılmamakta, avantaj sağlanmaktadır. Birçok akademisyen hocamız Kurumumuzu tercih ederek doktoraya girmiş ve doçentlik sınavına rahatlıkla başvurmuş ve doçent olmuştur.

 

Kurumumuz Almanya’dan yetkilendirilmiş bir sınav merkezidir.

Alman Kitabevinin Anadolu yetkilisi olarak, tüm değerli kaynaklardan yararlanılmaktadır.

Alman Dil Derneği ile işbirliği içerisinde faaliyet yürütülmektedir.

AVRUPA DİL KÜLTÜR MERKEZİ ALMANCA YDS KAMPI
YDS ALMANCA KAMPI PROGRAMIMIZ AYDA 1 SEVİYE EĞİTİMLE A1-A2-B1-B2-C1 5 AYDA YDS ALMANCA DENKLİĞİ B2(60) PUAN C1 (80) PUAN AKADEMİK KARİYER İÇİN ÇOK ÖZEL FIRSATLAR GARANTİ EĞİTİM İLE ALMANCA YDS DENKLİĞİ