PROFİCİENCY KURSU

PROFİCİENCY NEDİR?
Proficiency sınavı üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencilerin,eğitim alacakları bölümlerde okuyabilmek için İngilizce seviyelerinin ölçüldüğü bir sınavdır.Her üniversitenin Proficiency sınavının zorluk derecesi ve sınav işleyişi farklıdır.
PROFİCİENCY HAZIRLIK KURSU NEDİR?
Tüm üniversitelerin hazırlık sınıfını geçme sınavına hazırlayan bir programdır.
PROGRAMIN AMACI
Üniversiteyi kazanan öğrencilerin,kazandıkları Üniversite tarafından düzenlenen,yeterlilik(muafiyet/proficiency)sınavını geçerek,hazırlık okumadan,doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını sağlamak,hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin ise derecelerini yükseltmektir.Böylece hem öğrenim süresinden hemde özel üniversitedeki hazırlık sınıfı ücretinden tasarruf sağlar.
PROGRAMIN İÇERİĞİ
Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye değişir.Amacımız üniversitelerin sistemlerine uygun ve her üniversiteye özel eğitim programlarını en iyi şekilde öğretebilmek ve hazırlık sınıfı sınavını geçirmektir.Bu uygulama üniversiteler arası sınav farklılığından kaynaklanan sıkıntıları da gidermektedir.
PROFİCİENCY SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Proficiency sınavı için özel bir başvuru yapılmaz.Üniversiteler her öğretim yılı başında yeni gelen öğrencilerinin İngilizce seviyelerini ölçmek için bu sınavı uygularlar.
PROFİCİENCY SINAVININ FORMATI NEDİR?
Proficiency sınavının belirli bir formatı yoktur.Her üniversite kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir sınav formatı belirler.Kimi sınavlar çoğunluk olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşurken,kimi sınavlar dinleme,okuma,yazma ve konuşma becerileri üzerinde yoğunlaşır.Her üniversite ve bölümün skor beklentisi de değişiklik göstermektedir.
PROFİCİENCY HAZIRLIK EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ NEDİR?
Her üniversitenin Proficiency sınavı için ayrı bir eğitim programı ve içerik düzenlenmesi yapılır.
PROFİCİENCY SINAVINI GEÇEBİLMEK İÇİN KAÇ SAAT EĞİTİM ALMALIYIM?
Kursumuza başvurduğunuzda öncelikle bir dil seviye belirleme testi yapılır.Eğer proficiency kursuna başlamaya hazır seviyedeyseniz derslere katılabilirsiniz.Şayet yabancı dil seviyeniz yeterli değilse Proficiency ön hazırlık sınıfına alınarak eksiklerinizin giderilmesi sağlanır.
PROFİCİENCY EĞİTİMİ NE KADAR SÜRER?
Yabancı dil seviyeniz yeterli görüldüğü taktirde toplam 110 saat sürer.