KET SINAVI

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ

29 Kasım 2010 tarih’inden itibaren İngiltere’ye evlenerek gidenler için sınav mecburiyeti getirilmiştir.İngiltere aile birleşimi vizesine başvurabilmek için yalnızca uluslararası kabul gören sertifikalar geçerli olacaktır.İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra bu sınavlara randevu alıp sınav harcını ödeyip katılabilirsiniz.

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI BİZİMLE ÇOK KOLAY.SİZDE EŞİNİZE İLK SEFERDE SINAVI VERİP KAVUŞMAK İSTİYORSANIZ BİZİ ARAYIN.

İNGİLTERE’YE AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR?

1-İngilrete’de yaşayan eş yada nişanlınız ya İngiltere vatandaşı olmalı yada oturum iznini almış olmalıdır.

2-İngiltere’de yaşayan eş devlet yardımı almaması gereklidir.Kendi giderlerinin dışında yanına gelen eşinin de giderlerini karşılayabilecek maddi duruma sahip olması gereklidir.

3-İngiltere’de yaşayan eş sizinle beraber yaşayacağı evi siz oraya gitmeden hazırlamalıdır.

4-Türkiye’den başvuracak kişinin İngiltere tarafından kabul gören temel düzeyde İngilizce bilgisini ispat edeceği bir sertifika almış olması gereklidir.Evlide olunsa nişanlıda olunsa sınav zorunluluğu vardır.

KİMLER AİLE BİRLEŞİMİ YAPABİLİR?

1-İngiltere’ye aile birleşimi ile gidebilmek için 18 yaşınızı doldurmanız gereklidir.Orada yaşayan eşinizde 18 yaşında olması gereklidir.

2-İngiltere’de yanına gideceğiniz kişi resmi olarak eşiniz yada nışanlınız olabilir.

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ VİZE SÜRESİ NASILDIR?

1-Eğer İngiltere’de yaşayan kişi resmi olarak eşiniz ise (Evlilik cüzdanı ile ispatlamak zorundasınız) ve koşullarınız vize almaya uygun ise ilk önce 2 yıllık vize alırsınız.Bu vize ile çalışma iznine sahip olursunuz.2 yılı bitirdiğinizde eşinizle hala evli iseniz gerekli lisan testlerinide geçtikten sonra süresiz oturum izni için başvurabilirsiniz.İngiltere’de bu işlemleriniz için (UK Border Agency)İngiltere sınır yetkilisi acenta ile görüşmelisiniz.

2- Eğer İngiltere’de yaşayan kişi nışanlınız ise daha önceden tanıştığınızı kanıtlamanız gerekmektedir.Bunu kanıtlarsanız ve vizeye başvurmak için gerekli koşulları hazırladıysanız size 6 aylık vize verilecektir.Bu süre içerisinde çalışma izniniz olmayacaktır.Almış olduğunuz 6 aylık vize İngiltere’deki nışanlınız ile evlenmek içindir.Bu sureyi doldurduğunuzda halen beraber yaşıyor ve evlenmiş iseniz 2 yıllık vize için İngiltere Sınır Yetkilisi Acentasına (UK Border Agency)başvurabilirsiniz.Eğer vizenizi 2 yıl daha uzatabilirseniz çalışma iznine sahip olursunuz.Geçen 2 yıldan sonra halen eşinizle beraber iseniz Süresiz oturum izni için gerekli testleri geçip başvuruda bulunabilirsiniz.

KET SINAVI

!!İngiltere’ye yerleşmek bizimle artık çok kolay!! Deneyimli kadromuz ile yıllardır binlerce aileyi birleştiren kurumumuz, sizleri de aile birleşimi için zorunlu olan KET sınavına hazırlayarak İngiltere kapılarını sizlere de açacak.

KET sınavı Avrupa konseyinin 1990 Waystage esaslarını temel almaktadır ve 1994’te uygulanmaya başlanmıştır.Beş seviyeden oluşan Cambridge main Suite sınavlar gurubunun ilk seviyesi olan KET,gençler ve yetişkinler için,İngilizce’de basit iletişim becerilerini geliştirme yolunda kat edilecek birinci adımdır.

Kursumuzda; öncelikle A2 seviyesine uygun ingilizce genel eğitim, daha sonrasında şimdiye kadar çıkmış olan Ket ingilizce sınavlarını çözme alıştırmaları yapılmaktadır. Bu sayede Türkiye’de alışık olmadığımız bu sınav sistemine  uyum sağlanır. Cambridge her sınavda yeni sorular oluştursa da sistem aynıdır. Kurs süresince, hem genel ingilizce kitapları hem de KET sınavı hazırlık testleri sayesinde bu sınava tamamen hazırlanmış olursunuz.

KET SINAVI 4 BÖLÜMDEN OLUŞUR

OKUMA/YAZMA

Adaylar,çeşitli kaynaklardan alınan kısa ve basit metinlerden istenilen bilgileri elde edebilme ve yazılı basit metinleri tamamlayabilme yeteneklerine göre değerlendirilirler.Yazılması istenen metnin içeriği ve gerçeğe uygunluğunu sağlamak için resimler ve uygun sayfa düzenleri kullanılmıştır.okuma parçaları,işaretlerden,formlardan,ürün paketlerinden,rehberlerden ve gazetelerden derlenir.Yazma bölümünde ise basit formlar,mesajlar ve mektuplardan yaralanılır.Okuma kısmı ile ilgili kırk tane soru ve on-beş tane tek-kelimelik yazılı cevap ile kısa bir metin yazımı için beş konu vardır.Sınavda çoktan seçmeli,eşleştirme,boşluk doldurma ve form doldurma tipi sorular kullanılmaktadır.

DİNLEME

Adayların kısa diyalogları takip edebilme ve her kelimeyi anlamasalar da konuşma içinde geçen bazı bilgileri anlayabilme becerileri test edilir.Adayların dinlediği metinler ya gerçek metinlerden uyarlanmıştır yada gerçeğe uygun olacak şekilde özel olarak yazılmıştır.Bu kısımda kişiler arasında yapılan sohbetler,kaydedilmiş mesajlar ve telefon görüşmeleri yer alır.Bunlar,normal konuşma hızına kıyasla biraz daha yavaş bir hızda dinletilir.

Dinleme kısmında on beş adet genel soru (Çoktan seçmeli ve eşleştirme tipi sorular)ve on tane kısa yanıt isteyen soru (bir yada,iki kelime,sayı vs..)vardır.Sınav yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

KONUŞMA

Konuşma testi iki bölümden meydana gelip,8-10 dakika sürmektedir.Adaylar iki kişilik gruplar halinde iki sınav görevlisi (bir konuşmacı diğeri ise değerlendirme yapar)tarafından test edilir ve görüşme esnasında kendileri hakkında ve diğer konular üzerinde hem sınav görevlisiyle hemde diğer aday ile sohbet etmeleri beklenir.

Sınav görevlisi Bölüm 1 de adaylara hayatları hakkında sorular sorar;ikinci kısımda ise adaylar kişisel ve kişisel olmayan konularda olaylara dayanan sorular sorar ve cevaplar verir.

BÖLÜMLERİN AĞILIKLARI

Toplam not içinde Dinleme ve Konuşma bölümlerinin her birinin oranı %25 ,Okuma/Yazma bölümünün oranı ise %50 dir.

SONUÇLAR

İki tür sınav geçme notu verilmektedir.”Geçti” ve Üstün başarı ile geçti”Ayrıca,başarısızlığını gösteren de iki not vardır.”Küçük bir farkla başarısız(Narrow Fail)”ve “Başarısız(Fail)”.Sınav sonrasında bütün adaylara bir sonuç belgesi gelir(statement of entry),geçer not alan adaylara daha sonra sertifikaları da gönderilir.

Sınav A2  yani orta öncesi seviyesindedir.Sınav için gerekli tüm metaryallerin yanı sıra takviye ders ve çalışma notları,kaynaklar ve dinleme yeteneğinizi ilerletici CD’ler ile başarıyla adım adım ilerleyeceksiniz.Danışmanlık hizmetimiz sayesinde hiçbir sorunuz cevapsız kalmayacak.Test tekniklerinin kavraması ve akıcılık kazanmanız imkansız olmaktan çıkıyor ister 8-10 kişiden oluşan sınıf ortamında ,isterseniz özel ders fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.Dünya çapında uygulanan KET sınavı bizimle artık çok daha kolay.