ALMANCA KURSU

ALMANCA KURSLARIMIZ

– Genel Almanca kursu

– Aile birleşimi A1 Almanca kursu

– Test-DAF

– KPDS Almanca kursu

– YDS Almanca kursu

– Üniversite hazırlık sınıfını atlama Almanca kursu – Proficiency

– SBS Almanca kursu

– ÖSYM – Üniversiteye giriş yabancı dil Almanca hazırlık kursu

– Yurtdışına öğretmen veya memur olarak gidenlere B1 sınavına hazırlık Almanca kursu

– ÜDS Almanca kursu

NEDEN ALMANCA?

Yabancı dil öğrenmek istediğinizde en zoru hangi lisanı öğreneceğinize karar vermektir. Geleceğiniz hakkında karar verirken seçeceğiniz yabancı dil veya diller hayatınızda pek çok şans kapısını da size açacaktır.

Eğer mesleğinizde kullanmak istiyorsanız; Almanca tavsiye edeceğimiz yabancı dillerin başında gelmektedir. Çünkü Türkiye İstatistik Kurumu 2010 yılı verilerine göre Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkelerin sıralamasında büyük bir farkla birinci sırada Almanya yer alır. İthalatta da Rusya’nın ardından ikinci sıradadır.

Bunun dışında Almanca Avrupa ülkelerinde en çok konuşulan anadildir. Bu ülkelerden bazıları:

Almanya, Avusturya, İsviçre, Lichtenstein, Lüxemburg, Doğu Belçika, Süd Tirol, Fransa’nın doğusu Elsas, ayrıca Afrika’da Namibia.

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız Almanya, Avusturya ve İsviçre üniversiteleri dünya sıralamalarında sayılı okullar arasındadır.

O ülkelerde okumasanız bile akademik anlamda Almanca konuşulan ülkelerdeki teknolojik, sosyal ve bilimsel yayınları takip ederek akademik kariyerinizde rakiplerinizin bir adım önüne geçme şansınız var.

Günümüzde artık çoğu kişinin İngilizce bildiğini düşünürsek, kariyerimizde ikinci dil gereksinimi kesindir. Özellikle kamu personeli, ÜDS veya YDS sınavlarında İngilizce dilinde çok sayıda kişiyi geçmeniz gerekirken, Almanca dilinde katılarak hedefinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

GENEL ALMANCA

Almanca dilini hayatın her bölümünde kullanmak istiyorsanız Genel Almanca kursu sizin için idealdir.

Avrupa Dil Kültür Merkezi’nde Avrupa dil komisyonunun belirlediği çerçevede eğitim verilir ve Türkiye’deki kurslardan farklı bir kur sistemi uygulanır. Almanca eğitimlerimiz sayesinde tüm dünyada kabul edilen seviyede Almanca öğrenebilir ve Avrupa Birliği sınırlarında ve tüm ülkelerde kullanabileceğiniz sertifika sınavlarına katılabilirsiniz.

Almanca kurlarımızdan birini tamamladığınızda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabileceksiniz ve daha ilk kurdan itibaren Almanca konuşmaya başlarsınız.

GENEL ALMANCA KURSU SEVİYELERİ

Avrupa Dil Komsiyonun kabul ettiği Almanca seviye tablosu – Gemeinsamer Europäischer Referenzrahmen für Deutsch

Niveau: A1.1Niveau: A1.(Niveau: seviye) Basit düzeyde cümleleri anlayabilir, kendisi hakkında genel bilgi verebilir. Başka birinden bir şeyler rica edebilir. Başka tanıdıklarını ve sahip olduklarını kısa cümlelerle anlatabilir.Sınavlar: Fit in Deutsch A1, Start Deutsch 1, KID 1, SKN
Niveau: A2.1Niveau: A2.2 Aileye, çevresine, okul ve işe dair cümleleri anlayabilir, günlük hayatta rutin konularda bilgi alışverişi yapabilir, geçmişi hakkında bilgi verebilir ve gelecekten beklentilerini anlatabilir.Sınavlar: Fit in Deutsch 2, Start Deutsch 2, KID 2, Grundstufe Deutsch
Niveau: B1.1Niveau: B1.2 İş, okul, boş zaman, seyahat vs. konularda genel konuşmaları anlar. Rüyaları, ümitleri, beklentileri hakkında bilgi verebilir ve anlayabilir. Tek başına zorluk çekmeden Almanca konuşulan ülkelerde hareket edebilir.Sınavlar: Zertifikat B1, usw.
Niveau: B2.1Niveau: B2.2 Daha karmaşık yazıları okuyup anlayabilir, farklı branşlarda kelime bilgisi artmıştır. Anadili Almanca olan birisiyle rahatlıkla aktüel konularda konuşup bir çok şeyi anlatırken kıyaslamalar yaparak detaylı ifade edebilir.Sınavlar: Mittelstufe Deutsch, Zertifikat Deutsch für den Beruf, Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang Stufe 1, Zertifikat B2, usw.
Niveau: C1Niveau: C2 Günlük hayatta ve mesleğinde Almanca kelimeleri düşünmesine gerek kalmadan aniden hissettiklerini ifade edebilir, karmaşık ve çok uzun parçaları okuyup anlayabilir. İleri seviyedir.Sınavlar: ): Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, ve diğer OberstufenprüfungenAnadili seviyesine yakındır.

 

A – Elementare Sprachverwendung (A1 und A2)

B – Selbstständige Sprachverwendung (B1 und B2)

C – Kompetente Sprachverwendung (C1: fortgeschrittenes Kompetenzniveau;

C2: nahezu muttersprachliche Sprachbeherrschung)

GENEL ALMANCA KURSU SINIFLARI

Almanca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Gün içinde sabah ve öğlen sınıflarımız mevcuttur.

Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

NE KADAR ZAMANDA ALMANCA KONUŞABİLİRİM?

Almanca kursumuzda ilk kurdan itibaren konuşma ve duyduğunu anlamaya yönelik eğitim verildiğinden öğrendiğiniz her konu ile ilgili konuşma yapabileceksiniz. Özellikle ilk üç kuru bitirdikten sonra günlük hayatta, okulda ve işyerinde kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz, aynı zamanda söylediğiniz her şeyi okuyup yazabilirsiniz.

Televizyonda Almanca yayınları izleyerek konuşulan konuyu anlayabilir ve Almancayı anadili olarak konuşan birisiyle anlaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra okul hayatınızda da Almanca derslerinde sınavlarda zorlanmadan başarılı olabilirsiniz.

AVRUPA DİL KÜLTÜR MERKEZİNDE ALMANCA EĞİTİMİ FARKI

Almanca derslerimizde Türk asıllı Alman öğretmenler eğitim vermektedir. Öğretmenlerimiz hem Almancayı hem de Türkçeyi anadili olarak konuşabilmektedir. Böylece kurumumuzda telaffuz ve konuşma sıkıntısı yaşamadan Almanca öğrenebilirsiniz.

Almanca kursları Avrupa Birliğinin belirlediği standartlarda verilmektedir.

Öğrendiğiniz her konuda dinleme ve konuşma alıştırmaları yapılmaktadır. Ayrıca sadece Almanca değil aynı zamanda Alman kültürü de öğretilir.

ALMANCA KURSU NE KADAR SÜRER?

A1 : 5 HAFTA SONU

A2: 6 HAFTA SONU

B1: 7 HAFTA SONU

B2: 8 HAFTA SONU

 

SBS Almanca kursu: İlkokul 4.sınıftan itibaren Almanca eğitime başlanabilir. Öğrencilerin okul programlarına destek kurslarıdır. Ayrıca küçük yaşta yabancı dil öğrenmenin kolay olması nedeniyle çocuklarımızı geleceğe hazırlayan yabancı dil sınıflarıdır.

-Proficiency- Hazırlık sınıfı atlama Almanca kursu: Üniversitelerin Almanca sınavı uygulamasına göre değişir.

-YDS – Üniversite giriş Almanca sınavına hazırlık kursu: Lise 1.sınıftan itibaren eğitime başlanabilir.

-Yurtdışına öğretmen veya görevli memur olarak gidenler için B1 sınavı hazırlık kursu: 96 saat

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU

Almanya’da yaşayan biriyle evlenerek Almanya’ya gidecek her Türk vatandaşı 2007 yılından beri uygulanan yeni uyum yasası nedeniyle önce A1 düzeyde Almanca öğrenmek ve aile birleşimi için Almanca A1 Goethe veya Ösd sertifikası almak zorundadır.

Almanca A1 sertifikası olmayan vatandaşlarımıza vize verilmemektedir. Alman hükümeti Almanya’ya gelecek kişilerin günlük hayata uyumunu çabuklaştırmak amacıyla bu yasayı uygulamaya koydu. Bu nedenle kişilerden istenen Almanca Almanya’ya üniversiteye gitmeye hazırlanan bir öğrencininkinden farklıdır.

Konsolosluğun istediği Almanca A1 sertifikası sınavına hazırlık için Almanca aile birleşimi kurslarımız iki kurdan oluşur. Temel Almanca bilgisinin yanında A1 sınavına hazırlık yapılır.

Alman konsolosluğunun istediği A1 Almanca sertifikası Almanca sınavı Türkiye’de alıştığımız dil sınavlarından farklıdır. Bu nedenle pek çok kişi normal Almanca kurslarına gittikleri halde sınavda başarısız olmaktadırlar. Almanca sınavını, kültürünü ve Avrupa dil komisyonunun belirlediği şartları iyi bilmek gerekmektedir.

Almanca aile birleşimi kurslarımızda Türk asıllı Alman vatandaşı olan öğretmenlerimiz çalışmaktadır. Bu sayede kursiyerlerimiz öğrendikleri her şeyi tam bir Alman telaffuzu ile duyma şansına sahip olurlar. Duyduğunu anlama ve konuşma konusunda daha başarılı olmaktadırlar. Öğretmenlerimiz Almanca A1 sınavında tecrübeli, tüm sınav sorularını ve işleyişini iyi bilen eğitimcilerdir. Her sınavda pek çok öğrencimiz sınava katılır ve % 100 e yakın başarı sağlanmaktadır.

Daha detaylı bili için: www.vizeegitim.com sitemizden bilgi alabilirsiniz.

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA KURSU SINIFLARI

Almanca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Gün içinde sabah ve öğlen sınıflarımız mevcuttur.

Sabah sınıfları: 10:00 – 14:00

Öğlen sınıfları: 14:30 – 18:30

Akşam sınıfları: 19.00 – 21.00

Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

YDS ALMANCA KURSU

Yılda bahar ve güz dönemi olmak üzere iki kez yapılan merkezi sistem Kamu Personeli Dil Sınavına hazırlık kursudur. İstanbul’da bile çok az sayıda yabancı dil kursunda Almanca YDS hazırlık sınıfları mevcuttur.

YDS Almanca sınavı kişinin kendi başına hazırlanmasının zor olduğu bir sınavdır. Hem sınavdaki sorularda çıkan kelimelere hazırlık, hem dil bilgisinin püf noktaları, hem de cümlelerin uzun ve karmaşık metinlerden oluşması nedeniyle konusunda tecrübeli uzmanlardan yardım alarak hazırlanmanız halinde başarınızı garantileyebilirsiniz.

YDS sınavına hazırlık sınıflarına kimler katılabilir?

Sınıflarımıza kaydolacak kişilerin mutlaka belirli bir seviyede Almanca eğitimi almış olması gerekmektedir. Kurumumuza başvurmanız halinde önce Almanca seviyeniz tespit edilir ve hangi sınıfta başlamanız gerektiğine uzman öğretmenlerimiz tarafından karar verilir. Doğrudan YDS sınıfına veya ön hazırlık sınıfına yerleştirilerek sınava doğru bir şekilde hazırlanmanız sağlanır.

ALMANCA KURSU SINIFLARI

Almanca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Gün içinde sabah ve öğlen sınıflarımız mevcuttur.

Sabah sınıfları: 10:00 – 14:00

Öğlen sınıfları: 14:30 – 18:30

Akşam sınıfları: 19.00-21.00

Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

YDS ALMANCA KURSU

Üniversite seçme ve yerleştirme sınavlarında yabancı dilde sınava girecek öğrencilere yönelik hazırlık kurslarıdır. Eğitim tüm yıla yayılır ve ortaöğretim ve lisede öğrenilen tüm konuları kapsar. Konusunda uzman kadromuzla ve rehberlik hizmetlerimizle üniversite sınavına hazırlık yapılmaktadır.

YDS ALMANCA KURSU SINIFLARI

Almanca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Öğrencilerin okullarına göre eğitim saatleri değişmektedir. Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

B1 B2 C1 DİL SERTİFİKASI SINAVINA HAZIRLIK KURSU

Almanya’ya görevli memur, öğretmen olarak gidecek vatandaşlarımızın girmek zorunda olduğu B1 B2 C1 sertifika sınavına hazırlık kursudur.

Sınıflar belirli dönemlerde açılır. Bu konudaki sorularınız için bizi 0216 550 27 61 nolu telefondan arayabilirsiniz.

ALMANCA KURSU KİTAPLARI

Yabancı dil kursu olarak tüm teknolojik donanıma sahibiz. Kullandığımız eğitim kitapları da konusunda uzman ve uluslararası standartlarda Alman yayınevlerine ait kurs kitaplarıdır. Bunlarla beraber Almanca ilave dokümanlar ve CD’ler kursiyerlerimize eğitime destek olarak verilir.

Genel Almanca kursu için kullandığımız kurs kitapları:

 

MENCHEN VE SİCHER KİTAPLARI

2-Bu temel Almanca kitaplarına ilave olarak kendi hazırladığımız iki cilt soru bankası ve dinleme CD’leri

Diğer Almanca kurslarımızda kullandığımız kaynaklar farklıdır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


  • FİYATLARIMIZA %8 KDV DAHİLDİR.
  • KAYNAKLAR ÜCRETSİZDİR.